Akıllı Karta Para Yükleme Talimatları - Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı
Akıllı Karta Para Yükleme Talimatları

Akıllı kimlik kartlarında iki türlü hesap bulunmaktadır(Vadesiz Hesap ve Temassız işlemler için kullanılacak Kart Hesabı). Kimlik Kartına yapılan para yüklemelerinde paranızın vadesiz hesapta bulunması durumunda Temassız Turnike geçişleri yapılamamaktadır. Geçişlerde sorun yaşanmaması için yükleme yaptığınız paranın “Kar Hesabı”nda bulunmasına dikkat ediniz. Aşağıdaki seçeneklerden biriyle Kart Hesabınızda bakiye yükleyebilirsiniz.

  • "Para Yatırma" seçeneği ile para yatırılması durumunda. 2. Bir işlem daha yapılması gerekmektedir. Bu işlem yine ATM’den "Kart Hesabına Yükle" seçeneği ile yatırmış olduğunuz parayı Kart Hesabına transfer etmeniz gerekmektedir(Aksi Halde Turnikeden Geçiş Yapılamaz). Kartınız temassız işlemler için hazır olacaktır.     
  • "Kart Hesabına Yükle" seçeneğini ile para yatırdığınızda direk olarak kart hesabına yükleneceğinden ikinci bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kartınız temassız geçişler için hazır olacaktır.
  • "Talimat Verme" Banka şubesi aracılıyla kartınıza ATM’lerde para yükleme yapmak yerine talimatla sürekli olarak kartınızda para bulundurabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Bakiye Yükleme

İnternet bankacılığından "Bank Jet24 Kart" menüsünden "Bakiye Yükleme" seçeneğiyle Kartınıza para transfer edebilirsiniz. Yaptığınız para transferinden sonra, kartınızın aktif hale gelmesi için ATM'lerden bakiye sorgulama ve bakiye güncelleme işlemlerinden birini yapmanız gerekmektedir.

Kartınızın Kaybolması ya da Bozulması Durumunda Yapılacaklar

Gazi Üniversitesi Halk Bank Şubesi'ne bireysel olarak başvuruda bulunabilir ya da 4440400 numaralı Halkbank Telefon Bankacılığı aracılığıyla eski kartınızı iptal ettirip yenisini talep edebilirsiniz.